Символіка

Кропивницького району
Кіровоградської області

ПОЯСНЕННЯ

Центральна фігура герба - срібно-синій хвилястий стовп представляє річку Аджамку, на берегах якої розташоване однойменне село.

Підкова символізує захист і щастя, повернута шипами догори вона має привертати добробут, у військовій атрибутиці означає кінноту.

Стріла - одна з поширених гербових фігур, серед багатьох її значень на перший план виступають цілеспрямованість, швидкість, невідворотність.

Розширені геральдичні хрести в українській традиції ще називають козацькими, вони вважаються символом українського козацтва і належності до християнської віри.

Срібні підкова і стріла та золоті козацькі хрести нагадують про давню минувшину села, заснованого козаками Миргородського полку.

Композиційна і колористична ідея прапора створена у відповідності з діленням і кольорами герба, за винятком малинового кольору останньої смуги як притаманного козацькій символіці.

У геральдиці використані кольори мають таке значення:

золото - знатність, могутність і багатство, а також християнські чесноти - віра, справедливість, милосердя і смирення;

срібло - шляхетність, відвертість, чистота, невинність, а також вода;

зелена барва - надія, добробут, свобода, радість, а також царина зелені;

синя барва - краса, великодушність, чесність, вірність, а також небо, повітря;

червона барва - хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролита у боротьбі.

Негеральдичний малиновий колір в Україні символізує витримку, героїзм і пошану.

Положення про символіку територіальної громади села Аджамка