A A A K K K
для людей із порушенням зору
Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Символіка

Додаток 5  до рішення сесії

Аджамської сільської ради

від 27.04.2016 року № 155

«Про затвердження символіки

Територіальної громади

Аджамської сільської ради»

 

ПОЛОЖЕННЯ

про символіку територіальної громади села Аджамка

І. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ

1.1. Дане положення розроблено у відповідності до статті 22 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання Указу Президента України від 18 травня 2000 року №694/2000 «Про впорядкування геральдичної справи», з урахуванням методичних рекомендації з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи), геральдичних, історичних, культурних, соціально-економічних та інших місцевих особливостей і традицій, визначає зміст, опис та порядок використання герба і прапора села Аджамка.

1.2. Герб та прапор Аджамської територіальної громади (далі Герб та Прапор) є офіційними символами села Аджамка.

ІІ. ЗМІСТ І ОПИС СИМВОЛІКИ

2.1. Герб.

Основою герба є геральдичний щит закруглений нижньою частиною. Щит розтятий вертикально: Лазуровий хвилястий звужений стовп із срібною нитяною облямівкою ділить щит на зелене та червоне поля; у першому полі - срібна стріла у стовп вістрям вгору, охоплена знизу срібною підковою; у другому полі - два золоті уширені хрести, один над одним. Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний золотою сільськоюкороною.
Стовп відображає річку Аджамку. Срібна підкова нагадує про буремне історичне минуле і є символом щастя та надії на світле майбутнє. Стріла - знак цілеспрямованості, швидкості та невідворотності. Уширені геральдичні хрести в українській традиції вважаються козацькими та символізують приналежність до християнської віри.

2.2. Прапор – це полотнище, зі співвідношенням сторін 7:1:4:1:7 квадратне полотнище складається з п'яти вертикальних смуг - зеленої, білої, синьої, білої та малинової, розділених між собою рівномірно.

ІІІ. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ СИМВОЛІКИ

3.1. Герб і Прапор села Аджамка після їх затвердження на сесії сільської ради набувають легітимності і є виключно власністю Аджамської сільської ради.

3.2.Еталон Герба і Прапора зберігаються у залі засідань Аджамської сільської ради,  супровідні документи (Положення, опис) та електронна версія зберігаються у приміщенні Аджамської сільської ради і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців населених пунктів та гостей.

3.3. Репродукування та тиражування символів здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного а також об’ємного зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

3.4. Зображення Герба може розміщуватися:

- на головному фасаді будівлі сільської ради;

- у залі засідань, де проходять сесії сільської ради;

- на офіційних виданнях сільської ради;

- на покажчиках меж, при в’їзді на територію громади та виїзді.

3.5. Допускається використання Герба:

- при оформленні території під час проведення державних свят, спортивних, культурних та інших масових заходів;

- у краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;

- в експозиціях музеїв та виставок;

- при виготовленні сільською радою або на її замовлення різного виду друкованої та рекламно-сувенірної продукції: пам’ятних медалей, значків, почесних грамот, листів подяки, вітальних листівок, конвертів, запрошень, бланків, проспектів та інших видів друкованої продукції, сувенірів, виготовлених у різній техніці рекламної продукції.

3.6. Прапор може підніматися або встановлюватися:

- на будівлі сільської ради;

-  у залі, де проводяться сесії сільської ради;

- під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводяться виконавчими органами влади, громадськими організаціями.

3.7. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України, прапорів області, району та прапора Аджамської територіальної громади, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України, прапори області, району і розміщується справа від них (з боку глядача).

3.8. Допускається використання Прапора:

- при оформленні території під час проведення державних свят, спортивних, культурних та інших масових заходів;

- у краєзнавчих, наукових, науково-популярних виданнях;

- в експозиціях музеїв та виставок;

- при виготовленні сільською радою або на її замовлення різного виду друкованої та рекламно-сувенірної продукції: пам’ятних медалей, значків, почесних грамот, листів подяки, вітальних листівок, конвертів, запрошень, бланків, проспектів та інших видів друкованої продукції, сувенірів, виготовлених у різній техніці рекламної продукції.

3.9. Інші випадки використання Герба і Прапора визначаються лише за рішенням виконавчого комітету або сільської ради.

 3.10. Не дозволяється без письмового погодження з сільською радою використання Прапора і Герба у випадках, не передбачених цим Положенням.

     Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, підрозділи та установи Збройних Сил України.

ІV. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

4.2. Контроль за додержанням порядку використання символіки села Аджамка встановленого цим Положенням, здійснюється виконавчим комітетом Аджамської сільської ради.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень