Національне інформаційне бюро (НІБ) при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадує алгоритм дій, якщо ви дізналися про потрапляння близької людини до ворожого полону.

Дата: 22.10.2024 13:16

Національне інформаційне бюро (НІБ)

Насамперед потрібно намагатися зібрати якомога більше інформації про обставини захоплення людини у полон. В тому числі від її побратимів, їхніх рідних чи із соціальних мереж.

Слід одразу записувати отримані дані, які необхідно повідомляти виключно до відповідальних державних органів. Зокрема, до:

відділення Національної поліції, подавши відповідну заяву;

Національне інформаційне бюро на цілодобову гарячу лінію за номером 16-48 (для дзвінків з-за кордону +38 (044) 287-81-65) або через чат-боти у Telegram чи Viber;  а також створити особистий кабінет за посиланням https://nib.gov.ua/

Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за номером: 0 800 300 529;  а також створити особистий кабінет за посиланням https://cabinet.koordshtab.gov.ua/login

Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених, який функціонує при Службі безпеки України, за телефонами: (098) 087-36-01,                     (044) 321-11-21, +38 (098) 321-11-21 (повідомлення надсилати у Viber, WhatsApp), повідомлення в Telegram надсилати на номер +38 (067) 650-83-32. Електронні листи надсилати на ел. адресу: united_center@ssu.gov.ua .

Однак трапляються ситуації, коли підтвердження перебування людини у полоні немає, але вона більше не виходить на зв’язок.

У такому випадку також можна звернутися до Національного інформаційного бюро. Або ж зателефонувати на гарячу лінію Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, за номером: 0 800 339 247. У вихідні можете надсилати повідомлення у Viber і Telegram на номер: (095) 896-04-21.