Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Які зміни відбудуться у законодавстві про зайнятість щодо працевлаштування за кордоном?

Дата: 13.10.2023 10:35
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

 

Які зміни відбудуться у законодавстві про зайнятість щодо працевлаштування за кордоном?

Законом України від 20 березня 2023 року2982-IXПро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном” (далі Закон) внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України “Про зайнятість населення”, “Про ліцензування видів господарської діяльності”, “Про зовнішню трудову міграцію”.

Закон опублікований 14 квітня 2023 року і в повному обсязі набере чинності через 6 місяців з дня його опублікування 14 жовтня 2023 року.

Фактично Закон має два головних спрямування:

  • посилити захист трудових мігрантів;

  • замінити систему ліцензування посередництва у працевлаштуванні за кордоном на ведення переліку субєктів господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Питання посилення захисту реалізовані через зміни до вищевказаного Кодексу (передбачені штрафи за стягнення з громадян будь-яких видів оплати послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном) та Закону України “Про зовнішню трудову міграцію” (визначено, що посередники, медіа, інші установи або фізичні особи, які поширюють недостовірну інформацію щодо зовнішньої трудової міграції, яка може спричинити негативні наслідки для трудових мігрантів та членів їхніх сімей, несуть за це відповідальність). Також відповідні норми внесені і до Закону України Про зайнятість населення (наприклад, посередникам заборонено пропонувати громадянам роботу, що має ознаки неформальної зайнятості).

Примітка. Чинні норми Закону України Про зайнятість населення теж забороняють посередникам отримувати від громадян, яким надано послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг посередника має здійснюватися роботодавцем, якому надані послуги з добору працівників.

Закон України від 20 березня 2023 року № 2982-IX за  посиланням https://is.gd/0BCthz 

Є питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на гарячу лінію обласного центру зайнятості https://is.gd/MvNvro

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень