Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Синергія зусиль завжди дає гарний результат: робота для ВПО – ти потрібен

Дата: 05.10.2023 11:57
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

 

Синергія зусиль завжди дає гарний результат: робота для ВПО – ти потрібен

 

Учора, 04 жовтня, у громадському офісі Кіровоградської обласної військової адміністрації під головуванням Катерини Колтунової, заступника голови обласної військової адміністрації, у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!» відбулося засідання круглого столу.

На захід були запрошені представники органів влади, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласної Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації (внутрішньо  переміщені особи),  роботодавців та громадських організацій. 

Спікерами були директор Кіровоградського обласного центру зайнятості Лілія Колесник та її заступниця Наталія Невідома.

На засіданні йшлося про проведення обласним центром зайнятості анкетування внутрішньо переміщених осіб задля вивчення їхніх потреб у працевлаштуванні. Упродовж двох років анкетуванням охоплено 40,6 тис. осіб, з них майже 7,0 тис. осіб шукали роботу, в тому числі тимчасову або за сумісництвом, 11,5 тис. осіб роботу не шукають, адже вони перебувають у трудових відносинах з роботодавцем або планують повертатися на постійне місце проживання. 

Також йшлося про активні програми сприяння зайнятості, які наразі реалізовує Державна служба зайнятості: отримання ваучера на здійснення  професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації; надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота», основна умова якої –  створення нових робочих місць.

Увага була приділена й державним програмам, що орієнтовані як на підтримку роботодавців, так і на сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб.

К. Колтунова у форматі обговорення сказала: «Тема працевлаштування переселенців болюча. Та ми як приймаюча сторона маємо синергувати зусилля задля соціальної інтеграції цих громадян, їхнього працевлаштування, реалізації прав та гарантій на соціальний захист. Нам у поміч – ради ВПО, що створені у кожній громаді та стануть провідниками у вирішенні проблемних питань ВПО».

Засідання проходило у форматі активної дискусії та полілогу з обговорення  питань, що перешкоджають у працевлаштуванні ВПО. Стейкхо‌лдери через висловлення власних міркувань намагалися знайти шляхи розв’язання проблемних питань зайнятості ВПО, подолання трудової пасивності серед ВПО. Лунали пропозиції активізувати роботу щодо стимулювання незайнятих громадян до пошуку роботи, розвитку підприємницької ініціативи, підвищення рівня обізнаності ВПО про реалізацію активних програм сприяння зайнятості населення,  посилення комунікацій між службою зайнятості, органами влади, місцевого самоврядування, іншими  інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними громадянами у вирішенні питань зайнятості ВПО.

«Уже сьогодні наша робота має бути командною і спрямованою на те, щоб внутрішньо переміщені особи мали роботу, мали змогу безперешкодно отримувати освітні послуги. Ми повинні стати тим майданчиком для отримання консультативної підтримки з питань, які є болючими для ВПО. До того ж ми повинні виявити прогалини у своїй діяльності і почати планувати дієві заходи, аби їх долати», – зазначила К. Колтунова.

Наостанок присутні були ознайомлені з доступними для кожного сторінками  Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, регіонального вебпорталу, Telegram-каналами для пошуку роботи, оперативного спілкування з клієнтами та інші канали, де щоденно розміщується корисна інформація сфери зайнятості.

Довідково. З 01 вересня до 01 листопада 2023 року, зокрема й у Кіровоградській області,  проходить Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!». Мета кампанії – посилення комунікацій між органами влади та іншими стейкхолдерами, які опікуються ВПО, у напрямку   ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад та стимулювати їх до пошуку роботи.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень