Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Чи регулюються права та обов’язки роботодавців щодо забезпечення зайнятості населення колективними договорами й угодами?

Дата: 19.09.2023 13:34
Кількість переглядів: 34

Фото без опису

 

Чи регулюються права та обовязки роботодавців щодо забезпечення зайнятості населення колективними договорами й угодами?

 

Так, регулюються.

Такі договори й угоди (укладені на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях) є складовою частиною процесу правового регулювання прав і обовязків щодо забезпечення зайнятості населення, захисту від безробіття та його наслідків. Крім того, ці питання регулюються нормами законів України Про зайнятість населення,Про організації роботодавців, їх обєднання, права і гарантії їх діяльності, Про соціальний діалог в Україні та іншими нормативно-правовими актами.

Своєю чергою питання колективних угод регулюються нормами Закону України Про колективні договори і угоди. Щодо нього нагадаємо, що парламентом прийнято Закон України від 23.02.2023 № 2937-IX Про колективні угоди та договори. Він має набрати чинності через 6 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Також зазначимо, що Законом України від 14 липня 2023 р. № 3256-IX Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства про колективні угоди та договори викладені в новій редакції статті 41-1, 41-2, 41-3 цього Кодексу. Цей Закон опублікований 2 вересня 2023 р. і набере чинності одночасно з Законом України Про колективні угоди та договори.

Вже зараз ознайомитися з текстом Закону України від 14 липня 2023 р. № 3256-IX можна на парламентській вебсторінці.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень