Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Колективно-договірне регулювання трудових відносин: які зміни відбулись у законодавстві з питань?

Дата: 18.07.2023 10:28
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

 

Колективно-договірне регулювання трудових відносин: які зміни відбулись у законодавстві з питань?

 

Роботодавці зобов’язані здійснювати заходи щодо сприяння зайнятості населення, передбачені колективними договорами та угодами, укладеними на національному, галузевому та регіональному рівнях. Це врегульовано ст. 50 Закону України “Про зайнятість населення”. Наразі питання укладення та виконання таких договорів та угод регулюється, зокрема, нормами Закону України “Про колективні договори і угоди”.

Парламентом прийнято Закон України від 23 лютого 2023 року № 2937-IX “Про колективні угоди та договори” (далі – Закон). Закон опублікований 14 квітня 2023 року. Він набере чинності через 6 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, окрім пункту прикінцевих положень, що набрав чинності з 15 квітня 2023 року та регулює питання оцінки відповідності критеріям репрезентативності та її підтвердження суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на період дії воєнного стану.

 Закон визначає правові та організаційні засади колективно-договірного регулювання трудових, соціально-економічних відносин, узгодження інтересів сторін соціального діалогу.

Законом визнано таким, що втратив чинність, Закон України “Про колективні договори і угоди”. Законом внесено зміни до трьох кодексів, у тому числі Кодексу законів про працю України (далі – Кодекс), та восьми законів України. До числа змінених належить і Закон України “Про зайнятість населення”. Зокрема змінами до нього приведені у відповідність до Закону положення статей 50 “Участь роботодавців у забезпеченні зайнятості населення” та 51 “Участь професійних спілок та їх об’єднань у забезпеченні зайнятості населення”.

Щодо змін до Кодексу слід зазначити: статтею 10 його визначено, що колективний договір укладається на основі законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових та соціально-економічних відносин між роботодавцем і працівниками, їх представниками. Також визначено, що порядок ведення колективних переговорів, розробки, укладення, внесення змін і доповнень до колективного договору, повідомна реєстрація колективних договорів, відповідальність за порушення законодавства про колективні договори регулюються Законом України "Про колективні угоди та договори”.

Статті 11-20 Кодексу виключені – тим самим усунуто існуюче зараз дублювання багатьох положень Кодексу та Закону України “Про колективні договори і угоди”.

Ознайомитися з текстом Закону можна на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/gjarp

Якщо у вас виникають питання сфери зайнятості, звертайтеся до філій обласного центру зайнятості за місцем вашого перебування або телефонуйте за номерами http://surl.li/jeswu

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot , за допомогою якого можна отримати додаткову інформацію з поширених питань.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень