Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Чи може громадянин, який має вищу освіту, пройти перепідготовку на робітничу професію з використанням ваучера?

Дата: 18.07.2023 08:16
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

 

Чи може громадянин, який має вищу освіту, пройти перепідготовку на робітничу професію з використанням ваучера?

 

На початку нагадаємо, що ваучером є документ, який дає особі право на проходження одного з видів навчань. Таким навчанням може бути також перепідготовка за робітничою професією. Правові питання видачі ваучерів врегульовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 207 (із змінами, далі – Порядок).

Відповідно до пункту 3 Порядку на підставі ваучера здійснюється, серед іншого, перепідготовка за робітничою професією. Дія Порядку не поширюється на осіб, які не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

Відповідно до статті 18 Закону України “Про освіту” освіта дорослих є складовою освіти впродовж життя, спрямована на реалізацію права кожної повнолітньої особи на безперервне навчання з урахуванням її особистісних потреб, пріоритетів суспільного розвитку та потреб економіки. Одним із складників освіти дорослих є післядипломна освіта. Елементом такої освіти є перепідготовка – освіта дорослих, спрямована на професійне навчання з метою оволодіння іншою (іншими) професією (професіями).

Виходячи з вищевикладеного, вказаний Закон та Порядок не містять будь-яких обмежень чи застережень стосовно рівня освіти для проходження перепідготовки.

Як наслідок, громадяни, які мають вищу освіту (нарівні як і фахову передвищу) можуть проходити перепідготовку за робітничою професією з використанням ваучера.

Довідково. Цей матеріал є черговим з низки запитань-відповідей щодо отримання ваучерів на навчання. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook 14 липня 2023 року http://surl.li/jdxgm

Ознайомитись з повним текстом Закону України Про освіту можна на парламентській вебсторінці. http://surl.li/ixnq

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень