Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Чи може роботодавець стажувати безробітних на своїх робочих місцях?

Дата: 31.05.2023 12:57
Кількість переглядів: 38

Фото без опису

 

Чи може роботодавець стажувати безробітних на своїх робочих місцях?

Так, може.

Насамперед зазначимо, що відповідно до підпункту 14 пункту 10 Порядку надання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 року № 237, консультант по роботі з роботодавцями забезпечує надання роботодавцям соціальних послуг, у тому числі, підбір та направлення зареєстрованих безробітних для проходження навчання шляхом стажування у роботодавця.

Відповідно до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264, професійне навчання безробітних здійснюється на підставі сертифікату, який, серед іншого, дає право на навчання шляхом стажування в роботодавця.

Роботодавець має право проводити шляхом співбесіди або тестування попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці (на виробництві) шляхом стажування перед отриманням ними сертифікатів на навчання.

Строк стажування безробітних визначається індивідуальною програмою стажування і становить від 24 до 160 годин.

Примітка. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних. Попередній матеріал був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook  22 травня  2023 року https://is.gd/P4KKMk

З іншою інформацією щодо профнавчання безробітних можна ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості https://is.gd/mmu25t  

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://is.gd/20aDFB 

Пишіть у телеграм https://t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень