Державна допомога на започаткування власного бізнесу: що нового для малозабезпечених безробітних

Дата: 08.02.2022 14:19

З початку цього року непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні, мають можливість започаткувати власний бізнес.

Це нова бюджетна програма, що розроблена Міністерством соціальної політики України та орієнтована на сприяння непрацюючим працездатним особам, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, їхній економічній самостійності та інтеграції їх на ринок праці.

Держава пропонує таким громадянам отримати одноразову безвідсоткову поворотну фінансову допомогу в обсязі не більше 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому приймається  рішення про її надання (на початок 2022 року – 97 500 грн).

Ці кошти надаватимуться у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для започаткування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Якщо ж підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості або сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, повертати кошти державі не потрібно.

Для отримання зазначеної допомоги непрацююча працездатна особа зі складу малозабезпеченої сім’ї, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, звертається до центру зайнятості з такими документами:  заявою про надання фінансової допомоги; довідкою для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством, а також бізнес-планом.

Слід підкреслити, що служба зайнятості всім учасникам бюджетної програми допомагатиме у складанні бізнес-плану, консультації із започаткування та ведення бізнесу, за потреби організує проходження професійного навчання.