Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Обережно Африканська чума свиней

Дата: 31.01.2022 16:02
Кількість переглядів: 248

       Обережно Африканська чума свиней

Африканська чума свиней — контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби, та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Кропивницько-Соколівське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє, що згідно результатів патологічного матеріалу, доставленого до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, в одній пробі патологічного матеріалу, відібраного від однієї голови дикого кабана, який був відстріляний в рамках моніторингових досліджень на території мисливського угіддя ТОВ «Добрянкаінвестліс» (кв. 64 МУ Олександрівського лісництва Чернігівського району Чернігівської області) виявлено ДНК - вірус африканської чуми свиней

(звіт про результати дослідження №000147 м.п.м. /3/22 від 24.01.2022 року).

 

Фото без опису

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство різних форм власності необхідно обов’язково дотримуватись наступних вимог:

-Щодня оглядайте тварин;

-Не купуйте корми і кормові добавки невідомого походження в невстановлених торгових місцях;

-Не згодовуйте тваринам харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виключте з раціонів інгрідієнти тваринного походження.

-Регулярно чистьте та дезінфікуйте виробничі приміщення.

 -Проводьте заходи із боротьби з гризунами та комахами.

 -Не допускайте відвідувати виробничі приміщення стороннім.

- Утримуйте свиней в закритих приміщеннях або надійно обгороджених, ізольованих місцях, не допускайте вільного вигулу свиней, контакту з іншими тваринами.

- Не купуйте м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.

-Не купуйте тварин без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.

- Не забивайте хворих свиней та не переробляйте туші захворілих тварин.

- Не утримуйте в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець.

- Не згодовувуйте свиням харчові відходи без проварювання.

- Не використовуйте для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією, що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

-Не допускайте вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.

- Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно чинного законодаства.

- Не переробляйте трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.

-Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

- Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

- При підозрі на африканську чуму свиней слід  негайно звертатись до Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

 

.САМОЛІКУВАННЯ ТВАРИН КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень