Аджамська громада
Кіровоградська область, Кропивницький район

Чи може бути надано учаснику бойових дій грант для створення бізнесу?

Дата: 08.05.2024 13:11
Кількість переглядів: 41

Фото без опису

 

Чи може бути надано учаснику бойових дій грант для створення бізнесу?

 

Нагадаємо, що Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року738 (із змінами).

Пунктом 4 Порядку було визначено, що учасник бойових дій (особа з інвалідністю внаслідок війни) може отримати грант тільки за умови, що він зареєстрований як фізична особа-підприємець (далі ФОП). Розмір гранту залежав від зобов’язання створити певну кількість робочих місць. Надання гранту в сумі від 500 тис. грн до 1 млн грн було можливе лише для отримувачів, що зареєстровані як ФОП не менше 36 місяців (до моменту подання заяви на отримання гранту). Для розміру гранту до 500 тис. грн (включно) тривалість провадження підприємницької діяльності не регламентувалась (але реєстрація як ФОП на момент подання заяви була обов’язковою). Тобто грант надавався тільки ФОП для розвитку бізнесу.

Урядовою постановою від 26 квітня 2024 року491 (набрала чинності 04 травня 2024 року), серед іншого, внесено зміни до Порядку. Відтепер грант може бути наданий учаснику бойових дій для розвитку або створення бізнесу. Тобто грант може бути наданий учаснику бойових дій як фізичній особі без статусу ФОП. Умова щодо тривалості реєстрації як ФОП не менше 36 місяців залишилась для грантів в сумі від 500 тис. грн до 1 млн грн.  

Постанова від 26 квітня 2024 року № 491 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням   http://surl.li/tlrxm 

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся за телефоном +38 (093) 478 70 81

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень